Trochę o sprawach spadkowych…

Przez weekend doczytałam parę spraw i odwołując się do wcześniejszego postu, w którym odpowiadałam Panu Marianowi. Warto więc wiedzieć, że w sprawie spadku pierwszym krokiem do uregulowania spraw jest uzyskanie potwierdzenia nabycia spadku, to znaczy udowodnienie, że dana osoba jest spadkobiercą. W tym celu można złożyć wniosek o stwierdzenia nabycia spadku w sądzie, lub uzyskać akt poświadczenia dziedziczenia u notariusza. Tak więc wniosek o stwierdzenie nabycia spadku powinien zawierać:
– imię, nazwisko i dokładny adres składającego ten wniosek,
– imię i nazwisko oraz datę śmierci i miejsce ostatniego zamieszkania spadkodawcy,
– dokładne dane personalne i adresy wszystkich spadkobierców.
– odpis skróconego aktu zgonu spadkodawcy, odpisy skróconych aktów urodzenia dzieci zmarłego i aktów małżeństwa zamężnych córek.
Mam nadzieje, że chociaż troszkę rozjaśniłam Panu niektóre sprawy spadkowe. Dodam jeszcze, że Brodnica to bardzo fajne miejsce, a jeśli będzie Pan miał chwilkę, na wypoczynek polecam odwiedzić wspaniały Pałac, który pochodzi z XIX wieku i znajduje się właśnie w tej miejscowości.
Pozdrawiam!

 

Jedna odpowiedź do “Trochę o sprawach spadkowych…”

  1. Wiem coś o sądowych pismach bo jestem prawnikiem, ale jak by to było wszystko takie proste jak piszecie, to nikt by mojej pomocy nie potrzebował. Ważne jest to żeby znać wszystkie daty, nazwiska i potem pisać taki wniosek:-)

Możliwość komentowania jest wyłączona.