Zasłużony wypoczynek w Świnoujściu

W każde wakacje wielu turystów wyjeżdża nad morze do jednego z tutejszych kurortów. Sporą popularnością wśród urlopowiczów cieszy się Świnoujście, miasto leżące na wyspach, między którymi pływają promy. Przyjezdni mogą tu plażować oraz podziwiać przyrodę, w tym krajobrazy utworzone wskutek działalności lodowca oraz populację rzadkich gatunków ptaków w ich naturalnym otoczeniu.  W mieście latem odbywa się wiele imprez artystycznych oraz festiwali. Tutejsze muzea zapraszają na ekspozycje zwłaszcza miłośników historii oraz marynistyki.

Sporą ciekawostkę stanowią tu stare bunkry, forty obronne i twierdze militarne, które w XIX wieku wybudowali tu Prusacy z myślą o obronie wybrzeża. Na przyjezdnych zwabionych tymi atrakcjami czekają komfortowe pokoje (Świnoujście – info). Czerwona trasa turystyczna prowadzi miłośników wypraw pieszych wzdłuż wybrzeża Bałtyku przez Woliński Park Narodowy (Woliński PN – info). Po drodze mija się srogie klify skalne, krajobrazy morenowe i sandrowe utworzone przez lodowiec, liczne jeziora, lasy oraz deltę Świny, w której na mnóstwie niedużych, podmokłych wysepek żyją chronione i cenne gatunki ptactwa.

Ponieważ Świnoujście leży w punkcie, który ma sporą wartość strategiczną, Prusacy wybudowali tu w XIX wieku szereg fortec, które miały służyć jako stanowiska artyleryjskie służące obronie. Ponadto, podczas II wojny światowej powstało tu sporo bunkrów i okopów. W wielu z nich otworzono muzea, które zapoznają gości z historią, marynistyką oraz eksponują starą broń, narzędzia i fotografie okrętów.

Oczywiście w Świnoujściu dla wczasowiczów dostępna jest także atrakcyjna, piaszczysta plaża, której szerokość sięga miejscami nawet do 100 metrów. Na tym kąpielisku można popływać w morzu, opalić się na kocyku, zbudować zamek z piasku, pograć w siatkówkę plażową, a nawet zająć się uprawianiem sportów wodnych. Warto także pospacerować boso po piachu, wdychając orzeźwiającą morską bryzę bogatą w jod.

W tym przyjemnym kurorcie o sporej wartości historycznej wiele osób bukuje sobie noclegi korzystając na ofert noclegowych portalu meteor-turystyka.pl. Świnoujście to bardzo wszechstronna miejscowość wypoczynkowa, która jednocześnie relaksuje, bawi, uczy i wzmacnia organizm. Tutaj każdy znajdzie sposób na spędzenie wolnego czasu zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, zwiedzając miasto i jego okolice.

Jedna odpowiedź do “Zasłużony wypoczynek w Świnoujściu”

Dodaj komentarz